Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia III - jaki czynnik chłodzący do klimatyzacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia III - jaki czynnik chłodzący do klimatyzacji

    "Bo inni tego szczęścia nie mieli, mój syn już dwa razy robił rozrząd u siebie, u mnie niedawno ten problem też się pojawił..."

    Chłopie a skąd wiesz, ze jeżeli syn by nie zrobił rozrządu to by mu się rozleciał silnik?.. Wnioskuje po wypowiedzi, że pewnie zaklekotało pare razy, wszedł na forum OCP przeczytał, że jest źle i pojechał wymienić.

    A ja Ci mówię, że z tzw. klekotaniem przez pierwsze 2-5 sekund można zrobić jeszcze 50-100tys km bez dalszej usterki i to wcale bez chodzenia do Częstochowy.

    Minęło już 2 lata jak czytam co tu wypisujecie, a przez ten czas ani jednego przypadku przeskoczenia czy tam zerwania łańcuszka w ASO SKODA pod Warszawą.

  • #2
    Octavia III - jaki czynnik chłodzący do klimatyzacji

    Cześć,

    jak w temacie, orientuje się ktoś jaki jest zastosowany czynnik chłodzący do klimatyzacji?

    Toksyczny wynalazek "HFO-1234yf" czy normalny i bezpieczny "R134a"?

    Pozdrawiam,
    Michał

    Komentarz


    • #3
      R134a
      Pozdrawiam,

      Bomber
      __________________
      O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
      + "Lodówka" :-)

      Komentarz


      • #4
        Uff dzięki

        Komentarz


        • #5
          Mam nadzieję, że w roku modelowym 2014 nie zmienili. Ktoś sprawdzi pod maską naklejkę?

          A tak swoją drogą niezłe dziadostwo z nowym czynnikiem. Kupi człowiek tania KIA i przy serwisie się zdziwi. Przy wypadku jeszcze mocniej

          Komentarz


          • #6
            Za te czynniki i nie tylko podziękować należy unii i zielonej swołoczy, która m.in. zarzyna motoryzację
            Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

            Komentarz


            • #7
              Jak zamawiałem 19-go października Octavie 1.4 TSI to właśnie zapytałem o ten czynnik, a ze już późno było to odpowiedział mi że przyśle mi maila. Za dwa dni otrzymałem maila że sprawdzał auto z ostatniej dostawy czyli z października i nie ma tam tego wynalazku jest R134a
              Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....

              Komentarz


              • #8
                Żona ma w Hyundaiu i30 niestety to nowe świństwo, a że naczytała się w Angorze o zagrożeniach wynikających z tego patentu to dostałem zadanie co z tym zrobić (drogie jak diabli, trudno dostępne i niebezpieczne). W Hyundaiu oficjalnie się do tego nie dotkną (jak to w ASO), ale nieoficjalnie (nietypowo jak dla ASO) można wymienić czynnik i przewody i będzie git. Oczywiście gwarancja się w tym momencie kończy definitywnie.
                Na marginesie to ASO Hyundaia w Lublinie (Sabat) wydaje mi się bardziej kumate i przyjazne klientowi niż nadęci fachowcy ze Skody.
                O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                Komentarz


                • #9
                  W salonie sprawdziłem, że w roczniku modelowym 2014 jest wciąż stary dobry R134a.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X